Już wkrótce Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Są to święta nieruchome, więc mają swój stały termin w kalendarzu polskich świąt. Obchodzimy je każdego roku 21 oraz 22 stycznia. W tym roku Dzień Babci wypada w poniedziałek, a Dzień Dziadka we wtorek.

Zarówno Dzień Babci, jak i Dzień Dziadka mają w Polsce krótką tradycję. To pierwsze święto jest obchodzone od 1964 roku, kiedy pomysł utworzenia Dnia Babci pojawił się na łamach czasopisma „Kobieta i Życie”. W ciągu kilkunastu kolejnych lat obchody tego święta przyjęły się w całym kraju. Natomiast Dzień Dziadka jest jeszcze młodszy. Został on prawdopodobnie przeniesiony z Ameryki Północnej w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawał się coraz popularniejszy. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odpowiednikiem Dnia Babci i Dnia Dziadka jest Narodowy Dzień Dziadków (National Grandparents Day), nie jest więc tak jak u nas świętem rozdzielonym na dwa dni.

Wnuczęta więc przygotowują obecnie w Polsce dwie niespodzianki dla ukochanych dziadków. Seniorzy mogą w te dni liczyć na upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki – często ręcznie wykonane w czasie zajęć w szkołach czy przedszkolach. W te dni lub w ich okolicach organizowane są również występy, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. Tymi przedstawieniami wnuczęta dziękują wszystkim dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, i życzą im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka

życzymy Wam wszystkiego, o czym marzycie

i pragniemy Wam podziękować za Wasz trud i ciężką pracę.