"Hej kolęda, kolęda" - niosło się dzisiaj z sali gimnastycznej naszej szkoły, ponieważ w tym roku ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną spędziliśmy na Wigiliach klasowych oraz wspólnym kolędowaniu na sali gimnastycznej.

Zamieniła się ona w szkolne Mikołajkowo, ponieważ dzieci miały ubrane czapki Mikołaja, które otrzymały podczas tegorocznych zabaw mikołajowych. Wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali najbardziej znane, lubiane polskie kolędy i pastorałki, których teksty były wyświetlane na specjalnie zamontowanym na tę okazję ekranie.

Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było dla wszystkich niezwykłym, pięknym doświadczeniem. Wyzwalało pozytywne emocje, wprowadzało w magiczną atmosferę świąt, na które szczególnie czekają najmłodsi.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia był nauczyciel muzyki.