26 listopada ruszyła już po raz kolejny „Góra Grosza”. Przeprowadzeniem akcji w naszej szkole zajmuje się Szkolna Rada Uczniowska.

W to wydarzenie zaangażowanych jest tysiące szkół i przedszkoli w całej Polsce. Podczas akcji zbierane są drobne monety. Celem jest zebranie funduszy na pomoc dla domów dziecka, rodzin zastępczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych czy rodzinnych domów dziecka. Miedziaki mogą wrzucać wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele. Zbiórka trwa już nieprzerwanie od kilkunastu lat. W tym roku akcja ma już swoją 19 – tą edycję.

Wydawać by się mogło, że grosz to przecież tak mało. Jednak corocznemu wydarzeniu przyświeca inna zasada: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Każdy więc może przynieść tyle, ile może. W końcu „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.