W dniu 19 października, w piątek przedstawiciele szkół krakowskich i województwa małopolskiego świętowali STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI uczestnicząc w WIDOWISKU DUMY I RADOŚCI zorganizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Wśród bardzo licznej reprezentacji przedstawicieli szkół byli również uczniowie naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. na Wawelu, koncelebrowanej pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Po zakończonej mszy kilka słów do uczniów oraz ich opiekunów skierowała Pani Kurator Barbara Nowak. Następnie przedstawiciele szkół wyruszyli spod Wawelu i ulicami Krakowa przeszli do Parku Jordana, gdzie czekały na nich liczne atrakcje, w szczególności przemówienia zaproszonych gości, rozmowa z Żołnierzami Niezłomnymi. Uczestnicy widowiska mogli także zwiedzić stoiska partnerów i współorganizatorów. W przemarszu uczestniczyły orkiestry mundurowe i grupy rekonstrukcyjne. 

WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI było wspaniałą, żywą lekcją historii i patriotyzmu.