LIST OTWARTY DO RODZICÓW UCZNIÓW
Szkoły Podstawowej nr 31 w Krakowie

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymają wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej w ramach wieloletniego programu - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Celem tego programu jest wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych.

W ramach  projektu została przeprowadzona w naszej szkole akcja pod hasłem „Zdecyduj, co będziesz czytać”, w ramach której uczniowie proponowali tytuły, które warto zakupić do biblioteki szkolnej.

Badania dowodzą, że aż 75% dzieci woli oglądać telewizję niż czytać książki. Tylko 25% sięga z własnej woli po książkę, a  63 % dorosłych Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki.

Powszechnie wiadomo, że kluczem do wiedzy jest czytanie. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, gdyż czytanie wpływa na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych:

komunikacja, odpoczynek, inteligencja emocjonalna, koncentracja, emocje.


Jeśli siedzisz w domu, jesteś znudzony i nie wiesz, co ze sobą zrobić, weź do ręki książkę!

Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz, tym pewniej czujesz się w różnych sytuacjach. A im pewniej się czujesz, tym bardziej rośnie Twoje poczucie własnej wartości. Jednym słowem - warto czytać!


W czerwcu w ramach kolejnej akcji „Wypożycz książkę na wakacje” zapraszamy  uczniów i rodziców do wypożyczenia książek na wakacje!!!