Każda parafia w diecezji przeżywa co kilka lat wizytację Kanoniczną Biskupa Diecezjalnego. W dniach od 15 do 17 września 2018 Ksiądz Biskup Damian Muskus OFM odwiedził Parafię Najświętszego Salwatora w Krakowie. Na jej terenie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 31.

Z tej okazji w naszej społeczności gościliśmy Księdza Biskupa, wraz z towarzyszącym mu Księdzem Proboszczem. Było to bardzo serdeczne spotkanie, w którym uczestniczyli: Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie. Ksiądz Biskup został powitany pięknym śpiewem, a następnie w imieniu uczniów głos zabrali najmłodsi i najstarsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej. W imieniu nauczycieli Księdza Biskupa przywitała Pani Dyrektor mgr Agata Wosińska.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Ksiądz Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie oraz na konieczność spójnego wychowania dzieci i młodzieży przez Rodzinę, Szkołę i Kościół. Dziękując za możliwość spotkania w naszej szkole, Ksiądz Biskup podziękował Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom przede wszystkim za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Swoje odwiedziny Ksiądz Biskup zakończył udzielając wszystkim swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Ksiądz Andrzej Wasilewski-Kruk