Zanim rozpoczniemy nowy rok szkolny chcielibyśmy zamknąć jeszcze jeden rozdział z naszej ubiegłorocznej działalności o charakterze charytatywnym. Tyle razy pisaliśmy o akcji "Mam Marzenie", więc napiszmy jeszcze raz.

W r.szk. 2017/2018 zebraliśmy największą w historii tej akcji kwotę 14.926,94 zł. Tym bardziej rekordową, że okres zbiórki był krótszy niż w latach ubiegłych.

Zwykle zaczynaliśmy pod koniec września, a w minionym czasie o ok. trzy miesiące później. Ale za to z jakim rozmachem... To był wspaniały gest aktywności, najlepszej woli i wydajnej pracy dorosłych i dzieci... a także rozkoszne doznania smakowe, bo wypieki i inne wyroby naszych nieocenionych Mam, Babć wspieranych często przez męską część Rodziny były tyleż klasycznie pyszne, co nowatorsko zaskakujące, a wszystko w aurze dobrej i pełnej radości zabawy.

Dlatego też możemy już zaryzykować zapowiedź kontynuacji akcji w r. szk. 2018/2019.

Przemawia za tym rekordowo zgromadzona kwota prawie piętnastu tysięcy złotych, która zdołała zaspokoić marzenia również rekordowej liczby marzycieli, a  było ich aż siedmiu. Dwójka z nich, będących w najtrudniejszej sytuacji, bo przykutych do łóżka, otrzymało laptopy. Innym udało się spełnić marzenia o przeistoczeniu się np. w księżniczkę czy strażaka. Na zrealizowanie tych marzeń potrzeba było trochę czasu, dlatego ten komunikat ukazuje się dopiero teraz. W czerwcu 2018 r. na zakończenie akcji odbył się uroczysty apel z udziałem przedstawicielki i koordynatorki Fundacji "Spełniamy Marzenia", którego głównym założeniem było podziękowanie Rodzicom - wykonawcom i twórcom produktów wystawionych na kiermaszowym stole. Szkoda, że na tym apelu było ich tak mało, ale może ten komunikat do nich dotrze - a w nim w imieniu obdarowanych mówimy DZIĘKUJEMY SERDECZNIE !!!

Zdjęcia i bliższe informacje udostępni nam Fundacja przy najbliższej okazji.