Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego coraz bliżej, chociaż lepiej brzmi stwierdzenie: wakacje trwają, ale trzeba pomyśleć o przygotowaniu się do przekroczenia szkolnych progów - zatem obowiązkiem wynikającym z prowadzenia serwisu informacyjnego SP 31 są wzmianki o najbliższych sprawach dotyczących szkoły:

- W czerwcu br. na zebraniu Rady Rodziców zapadła decyzja dotycząca ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczycielem jest Biuro Ubezpieczeń COMPENSA, 30-106 Kraków, ul. Senatorska 15/209, tel.: 12 294 10 90, 604 811 082, adres: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-szkolne/ (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Warunki Ubezpieczenia NNW obejmują dwa zakresy: jeden ze składką roczną w wysokości 45.- zł, drugi ze składką roczną 50.-zł.

- Media rozsądnie zalecają bezzwłoczne zakupy wyprawki szkolnej, bez względu na dotację w wys. 300.- zł z budżetu państwa. Każde uprawnione dziecko otrzyma ją z całą pewnością, takiej pewności nie można mieć co do cen poszczególnych przedmiotów i artykułów papierniczych. Pod koniec sierpnia i z początkiem września handlowcy mogą je znacznie wywindować. Ponadto jest więcej czasu na zwrócenie uwagi na jakość produktów i na porównanie ich cenowej wartości.