18 V 2018 r. w godzinach 18.00 - 1.00 trwać będzie w Krakowie NOC MUZEÓW. To szczególne wydarzenie polecamy dzieciom, młodzieży, ich rodzicom, a nawet całym rodzinom z uwagi na jego niepowtarzalny, urokliwy, wręcz magiczny charakter. Rozświetlone nocą miasto, oblane światłem wnętrza budynków muzealnych, snujący się w skupieniu ludzie zapatrzeni w wystawiane obiekty i ci sami ludzie wylewający się na ulice, już głośno wyrażający swoje reakcje - to coś zupełnie niespotykanego . Kto tego nie doświadczy, nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić. Nagromadzone doznania artystyczne oraz wiedza jaką możemy posiąść dają kapitał nie do przecenienia.

Wystarczy wpisać w google "Noc Muzeów 2018 Kraków" aby uzyskać dokładny program i wystawiane ekspozycje w ok. 50. instytucjach. Obok dzieł sztuki różnej formacji i z różnych okresów można w nich znaleźć zaskakujące propozycje, jak koncert muzyki wykonywanej na starych komputerach, gry miejskie, projekcje filmów krótkometrażowych, pokazy baletowe, aktorskie inscenizacje wydarzeń, pokazy grup rekonstrukcyjnych, możliwość przebrania się w stroje z epoki i zrobienie zdjęć,  różnorakie warsztaty dla dzieci, zabawy ze światłem i kolorami, malowanie na wodzie specjalną techniką, pokazy działania lustra magicznego, wizualizacja fali dźwiękowej i bardzo wiele innych atrakcji.

Do bezpłatnego i nieograniczonego wstępu do wszystkich placówek upoważnia symboliczny bilet z pamiątkową monetą wybitą specjalnie z okazji Nocy Muzeów w cenie 1.- zł, do nabycia w każdym z miejsc do którego trafimy.