Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie „Daj drugie życie odpadom”. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Zużyte metalowe puszki, kartony, butelki plastikowe, nakrętki, słoiki to tylko niektóre przedmioty, z których korzystamy średnio kilka minut, a następnie wyrzucamy je, powiększając coraz to bardziej rosnący problem z odpadami.

Pobudźmy swoją wyobraźnię i pomyślmy o naszej planecie!

Wykonane przez Was prace powinny mieć charakter formy przestrzennej. Może to być zabawka, biżuteria, rzecz codziennego użytku lub inny przydatny przedmiot.
Warunkiem konkursu jest wykorzystanie w Waszej pracy przynajmniej jednego z rodzajów odpadów:
- metali i tworzyw sztucznych
- papieru
- szkła
- odpadów zielonych.
Kryteria oceny: sposób wykonania, użyty surowiec a także przydatność danego przedmiotu.
Prace zostaną nagrodzone (3 miejsca i wyróżnienia).
Wszystkie wykonane przedmioty będą zaprezentowane na pokonkursowej wystawie szkolnej.
Prace należy dostarczyć najpóźniej do: 28.02.2022 r. Miejsce składania przedmiotów: pokój nauczycielski. Praca konkursowa powinna być podpisana (imię, nazwisko, klasa).

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych