Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Poniżej podajemy jego regulamin.

Cele konkursu:

- Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek;
- Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa;
- Kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci, młodzieży, a także dorosłych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Temat  konkursu:
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Oceniane będą także: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne (szopki powinny być wykonane z niejadalnych elementów).

Uwaga! Prosimy nie przynosić szopek z poprzednich lat!!!

Regulamin  konkursu:
- Szopka może być wykonana w dowolnym stylu. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina;

- Szopka bożonarodzeniowa nie powinna przekraczać wymiarów 1m na 1m;
- Wykonaną pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym (imię i nazwisko, klasa);
- Gotowe prace dzieci przynoszą do szkoły jednego dnia20.12.2021 r. (poniedziałek!!);
- Komisja konkursowa przygotuje szkolną wystawę szopek bożonarodzeniowych i dokona oceny prac w dniu 21.12.2021 r. (wtorek);
- Ogłoszenie wyników konkursu  nastąpi 22.12.2021 r. (środa). W tym dniu uczestnicy konkursu zabierają szopki bożonarodzeniowe na Święta do domu.
- Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone: w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.

Zapraszamy!