Klasy 2b i 3b podczas kilkudniowej wycieczki relaksowały się i odkrywały ciekawe miejsca Beskidu Śląskiego.

Odwiedziliśmy Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Niezwykła lekcja przyrody pozwoliła obserwować żubry, pawie, jelenie, daniele i muflony w nieomal naturalnym środowisku oraz poznać historię powstania żubrzej rodziny. Deszcz spowodował, że schroniliśmy się w Muzeum Prasy Śląskiej i Drukarstwa w Pszczynie, gdzie uroczy pan kustosz oprowadził i pomógł każdemu z dzieci wykonać własny wydruk. Muzeum nazwano imieniem Wojciecha Korfantego – przywódcy ludu śląskiego, a także twórcy popularnych gazet na Śląsku. Trzeba dodać, że od XIX wieku Pszczyna była jednym z ważniejszych ośrodków drukarstwa na Górnym Śląsku. 

              besk 3  besk 2

Kolejną  atrakcją był przejazd wiślańską ciuchcią z przystankami i zwiedzaniem Wisły, Skoczni im. Adama Małysza w Malince oraz Zamku Prezydenta na Zadnim Groniu. Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak szybko zmienia się rzeka Wisła na Małej i Dużej Zaporze po obfitym deszczu.

     ciuch 2 ciuch 3

Na pożegnanie z Beskidem Śląskim wybraliśmy Leśny Park Niespodzianek, w którym podziwialiśmy pokaz lotów ptaków drapieżnych. Ptaki - orły, sokoły, bieliki, jastrzębie szybowały w swobodnym locie tuż nad naszymi głowami, prezentując siłę, dostojeństwo iniezwykłą sprawność.

Powrót leśną aleją bajkową wśród 11 ruchomych ekspozycji ze znanych dzieciom bajek i przebiegających obok dzikich zwierząt (saren, jeleni) pozostawił niezapomniane wrażenia.

                                                            besk 4